Filmy dziecko, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dziecko, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film opowiada o pewnej młodej dziewczynce o imieniu Koralina, która wraz z rodzicami przeprowadza się do starego, wiktoriańskiego domu. Pewnego dnia zwiedzając swoje nowe miejsce zamieszkania odkrywa sekretne drzwi prowadzące do innego świata. Ów świat jest lepszą wersją jej życia, wszystko w nim na pierwszy rzut oka wydaje się o wiele lepsze. Dziewczyna odnajduje alternatywną wersje swoich rodziców, którzy chcą, by została z nimi, zapewniając, że będzie przez nich bardzo kochana. Wszystko układa się dobrze do momentu, gdy jej „nowa” matka chce, by Koralina została na zawsze w tym świecie, kobieta także porywa i więzi jej prawdziwych rodziców. Dziewczynka postanawia ich uwolnić i uciec z tego strasznego miejsca…
Nowy Orlean jest 1910 rok. Właściciel burdelu Louis de Pointe du Lac poznaje biznesmena Lestata de Lioncourta z którym wkrótce zaczyna łączyć go uczucie.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.


To

6,9
Siedmiu młodych ludzi musi pokonać demonicznego stwora o imieniu Pennywise, który występuje w przebraniu clowna i terroryzuje Derry, fikcyjne miasteczko w Maine. Seria morderstw popełniona przez niego skłania Mike'a Hanlona, miejscowego bibliotekarza do podejrzeń że za tym kryje się ponadnaturalne zło, z którym już kiedyś miał do czynienia. Staje z "Tym" do walki wraz z grupą przyjaciół, przypominając im przysięgę złożoną w dzieciństwie, że jeśli "To" powróci, oni również wrócą do Derry stawić mu czoła.
David (Dustin Hoffman) wraca w rodzinne strony wraz ze swoją żoną. Pewnego dnia na kobietę napada jeden z mieszkańców i ją gwałci. Czy skromny naukowiec poradzi sobie z tą sytuacją?
Oparta na autentycznej historii opowieść o brutalnych torturach, gwałcie i morderstwie Sylvii Likens popełnionym w stanie Indiana w 1958 roku. Film jest adaptacją powieści Jacka Ketchum'a o tym samym tytule.
Rosemary i jej nowy mąż, Guy, przeprowadzają się do Nowego Jorku. Okazują oni wiele życzliwości podstarzałej parze, która mieszka w sąsiedztwie. Ale kiedy inna dziewczyna w bloku popełnia samobójstwo, Rosemary zostaje obdarzona większą uwagą przez złych ludzi. Musi teraz chronić swoje nienarodzone dziecko. Ale może to nie dziecko potrzebuje ochrony…
Historia pięciu przyjaciółek posługujących się imieniem „Ploy” i uczących się w tej samej klasie - a jednak każda z nich posiada zupełnie inną osobowość. Kiedy po szkole średniej ich drogi się rozchodzą, dziewczęta przeżywają kolejne wzloty i upadki. Gdy po wielu latach przypadkiem dowiadują się, iż numery telefonów w księdze pamiątkowej ich rocznika zostały omyłkowo zamienione, próbują zrobić wszystko, by odbudować swoje zaburzone przez ten błąd relacje ze swoimi sympatiami z czasów szkolnych.
Francja, XIX wiek. Prowincjonalny lekarz Karol Bovary czuje się samotny po śmierci żony i zaczyna coraz częściej odwiedzać Rouaulta, jednego ze swoich pacjentów. Wdowiec ulega urokowi jego córki Emmy i szybko postanawia się z nią ożenić. Ich małżeństwo nie jest jednak szczęśliwe. Kobieta nie może zadomowić się w nowym miejscu. Cierpi na nudę i pogardza swoim ograniczonym mężem. Emma po cichu marzy o miłości idealnej, o której czyta w romantycznych powieściach. W końcu żądza wrażeń popycha ją w ramiona arystokraty Rudolfa Boulanger oraz studenta prawa Leona Dupuis. Obydwa romanse są burzliwe, a także dramatyczne w skutkach. Opowieść o karmiącej się marzeniami kobiecie, która pragnie uwolnić się od rutyny i szarzyzny życia. Autorem ekranizacji powieści Gustawa Flauberta jest Claude Chabrol.
Bezimienny, pozbawiony tożsamości mały chłopiec, uważany jednakowoż przez wielu za Żyda, błąka się po nienazwanych wsiach Europy Wschodniej, napotykając przejawy tak niesamowitego okrucieństwa i dehumanizacji, że wydawać by się mogło, że akcja filmu rozgrywa się w mrokach Średniowiecza, gdy mieszkańcy Starego Kontynentu byli znacznie bardziej prymitywni niż w XX wieku. Jak bowiem określić wyrywanie ludziom gałek ocznych, odrażające psychoseksualne perwersje czy palenie żywego zwierzęcia? A jednak film ma miejsce w trakcie II wojny światowej, a chłopak doświadcza, nierzadko w niemym milczeniu, horrorów, które nie wydarzyły się aż tak dawno, by móc o nich dziś łatwo zapomnieć. I aż trudno zdecydować, czy bardziej przerażające są epizody z udziałem brutalnych tortur, pedofilii i mordowania dla przyjemności, czy jednak przejawiana przez większość napotykanych przez chłopca prostych ludzi ignorancja, zabobonność i święta wiara, że jeśli ktoś jest od nich inny, musi być diabłem wcielonym.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…